Strome, Chytil, Nylander. Jaká je situace u Rangers?

Rangers překvapují všechny okolo, jelikož nyní sedí na pozici, která zaručuje playoff. Samozřejmě, je půlka listopadu, takže žádné závěry pochopitelně nelze dělat, nicméně po špatném startu do sezony je to určitě povzbudivé. Zvláště pro mladé jádro týmu, kterému se také začalo dařit, stejně jako borcům, kteří mají být mentory. I tak se ale spekuluje o výměnách. A některé už se dokonce provedly. Pojďme se podívat, co se v posledních dnech u Rangers děje.
Začněme Ryanem Stromem. Toho se Rangers rozhodli získat výměnou za Ryana Spoonera. Ten se do New Yorku dostal letos na jaře, kdy došel za Ricka Nashe z Bostonu, čímž symbolicky zahájil přestavbu Rangers. Jaro měl vcelku slušné, a tak si v létě vysloužil dvouletý kontrakt v hodnotě 8 milionů dolarů. Jeho letošní výkony avšak byly zklamáním, tak se ho Rangers rozhodli vyměnit za dalšího strádajícího Ryana. Obě strany doufají, že se hráči rozehrají k výkonům, na které mají potenciál.

Ten je u Stromea opravdu velký, vždyť byl v roce 2011 draftován jako celkově pátý, vybrali si ho rivalové Islanders, kde strávil čtyři roky, posléze se stěhoval do Edmontonu.

Odtud také narychlo odletěl do New Yorku, aby stihl včerejší zápas. V utkání s Floridou nastoupil ve třetí formaci s Howdenem a Veseyem a odehrál něco pod sedmnáct minut. „Věříme, že jeho nejlepší výkony ho teprve čekají. Je naše práce, aby potenciál naplnil. Poskytneme mu k tomu všechny možné příležitosti,“ řekl po zápase trenér Quinn.


V sestavě opět chyběl Mats Zuccarello. Norský útočník sice nastoupil v předposledním zápase na ledě Islanders, nicméně na domácí půdě proti Panthers opět chyběl. Problémem bylo pořád tříslo. „Jen jsme chtěli být opatrní,“ vysvětlil Quinn.

Nehrál také obránce Brady Skjei. Důvodem ale nebylo zranění, nicméně jeho horší výkony v poslední době. Na tribuně seděl naposledy cca před dvěma roky a jedním měsícem. Letos má na kontě sedm bodů (1+6). V sestavě ho nahradil Brendan Smith, který vstřelil gól. Jediným obráncem, který letos zatím nebyl posazen, je tak Marc Staal.

„Ve všech místech vypadá nerozhodně,“ řekl na Skjeiho adresu Quinn. „Myslím, že s tím trochu bojuje v hlavě. Podle mě je dobře, když si vydechne, podívá se, jak hraje tým, a dá se dohromady. Bavili jsme se o tom, takže ví, o co jde. Až se vrátí, tak čekáme, že se stane hráčem, kterým byl.“


Třetí gól v sezoně, třetí gól ve třetím zápase. Filip Chytil se rozehrává k velkým výkonům. David Quinn se vyjádřil, ještě než Chytil vstřelil první branku, že stačí jeden a rozjede se. A vypadá to, že byl skvělým prorokem. Poté, co dal gól Vancouveru, se prosadil i proti Islanders i v noci proti Floridě.

S jeho narůstajícím sebevědomím rostou ve velkém jeho výkony, a tak se zápas od zápasu stává jeho lajna s jedenáctibrankovým Kreiderem a ve formě hrajícím Zibanejadem čím dál nebezpečnější.

Mimochodem, Chytil se stal prvním teenagerem v historii Rangers, který dal tři branky ve třech zápasech po sobě.


Henrik Lundqvist odcyhtal další dobrý zápas, týmu pomohl svými 39 zákroky. Jednalo se o jeho 438. výhru jeho kariéry, kterou se osamostnanil na sedmém místě historických tabulek brankařů. Jeho sobotní protějšek Roberto Luongo je na místě čtvrtém s číslem 475.

„Jsem na to hrdý,“ říkal Henrik po zápase. „Jakmile se dostanete do desítky, tak se na tu tabulku začnete dívat. Jsou tam někteří skvělí gólmani a gólmani, kteří udělali obrovskou stopu do historie hokeje. Moc to pro mě znamená. Nicméně, musím poděkovat i týmu.“


A naposled perlička, která možná potěší většinu fanoušků Rangers. Blueshirts mají totiž údajně velký zájem o zatím nepodepsaného Williama Nylandera z Toronta. Tento dvaadvacetiletý borec by byl pro Rangers obrovským klíčem pro přestavbu.

Toronto by však požadovalo obránce do prvního obraného páru k Morganu Riellymu. Toho by Rangers mohli nabídnout. Nešlo by o nikoho jiného než o Bradyho Skjeie. A toho se Rangers opravdu nechtějí vzdát. Zatím.

Rangers by tím však po dlouhých letech získali hráče, kolem kterého by mohli postavit tým. Konečně by přišel tolik přivolávaný první centr, který by mohl v létě přilákat třeba Artěmiho Panarina, jenž se v létě asi stane volným hráčem. A jak se ví, do Rangers by se mu chtělo. Duo Panarin – Nylander vypadá náramně, co říkáte.

Dejme tedy tomu, že Skjeie Leafs opravdu chtějí a Rangers jsou ochotni se ho vzdát. To Torontu určitě stačit nebude. Co k němu Chris Kreider?

Ten bude v létě volným hráčem, Jezdci se tak musí rozhodnout, zda si ho ponechat a počítat s ním do dalších let, nebo ho vyměnit, stejně jako to plánují s Hayesem a Zuccarellem. Nutno říct, že po nemastných neslaných letech se letos rozehrál k výborným výkonům a na kontě má už jedenáct branek a stal se z něj lídr týmu.

Díky svým letošním výkonům nabývá na hodnotě, určitě je cenným zbožím. Stejně tak jako Skjei. Jeho výkony nejsou v poslední době přesvědčivé, jak jsme psali výše, nicméně potenciál má opravdu velký a jeho kontrakt je z kategorie rozumných.

Tak co vy na to, Toronto?

Platnost uložené stránky vyprší: 12. 7. 2020 19:05:42