Nová posila McQuaid: V kabině je spousta potenciálu a šikovnosti

Hokejisté Rangers včera nazuli brusle a poprvé v rámci letošního přípravného kempu vyjeli na led. Na hrací ploše borce čekaly testy. A některé pak také rozhovory s novináři. Mezi vyvolenými, kteří promlouvali směrem k žurnalistům, byl například Adam McQuaid. Dalo se to očekávat. Vždyť zkušený obránce je hráčem slavné organizace teprve pár dní. Přichází v časech, kdy na Manhattanu myslí vzhledem k oznámené přestavbě obrazně řečeno spíše na zítřek než na dnešek. On sám si prý ale rozhodně nepřipadá, že by vstoupil právě do takové kabiny.
„Samozřejmě vím, že Rangers při poslední uzávěrce přestupů trejdovali hodně kluků, ale já tento tým skutečně nevidím jako mužstvo, které prochází přestavbou,“ řekl novinářům bek, jenž zanedlouho oslaví dvaatřicáté narozeniny. „Vidím naopak spoustu potenciálu a šikovnosti, i když je to mladší tým. To nemění můj pohled na věc.“

McQuaid přišel k Rangers před pár dny z Bostonu, s nímž vyhrál i Stanley Cup. Přináší tak vítané zkušenosti. Je známý pro svou fyzickou hru a jako „obranář“ mladších a menších hokejistů. New York je teprve jeho druhá zastávka v kariéře v NHL. „Není pochopitelně snadné opustit místo, kde jste tak dlouho, kde jste tomu hodně dali, ale také hodně získali, zároveň jsem ale nadšený z příležitosti být tady a pomoci mladšímu týmu. Těším se na začátek nové kapitoly,“ pokračoval.

Kanadský bek vstupuje do posledního ročníku z aktuálního kontraktu. V minulé sezoně musel kvůli zlomené noze vynechat 36 zápasů. V několika duelech byl zdravým náhradníkem. Odehrál nicméně celé play off, což představovalo 12 duelů. „Nemám žádné potíže. Cítím se dobře,“ podotkl ke svému zdravotnímu stavu.

Novináři včera vyzpovídali také Miku Zibanejada a Chrise Kreidera. Také je trápilo v předchozím ročníku zdraví. První jmenovaný utrpěl loni v listopadu otřes mozku. Kreider bojoval s krevní sraženinou, kvůli které musel dokonce podstoupit resekci žeber. Nedávno prý dostal od specialisty černé na bílém, že naštěstí k takovým potížím není náchylný. Zdravý je i bek Kevin Shattenkirk, jemuž předčasně ukončilo sezonu zranění kolene.

Pokud se ještě vrátíme k Zibanejadovi, do zámoří se vrátil bohatší o cenný kov. V květnu totiž pomohl Švédsku k zisku titulu světových šampionů. Po ne zrovna pozitivním ročníku v NHL ho tahle zlatá tečka nabila energií. Nyní má před sebou jasný cíl. „Chci být lepší než v předchozí sezoně,“ uvedl Zibanejad. „Po tom vítězství na mistrovství světa jsem se cítil v tréninku více motivovaný. Teď jsem zase zpátky a natěšený.“

Zibanejad před novináři ocenil přístup nového trenéra Davida Quinna, jenž v létě neváhal a zavítal do Švédska, aby se tam setkal s ním, Henrikem Lundqvistem a Jesperem Fastem.

Zmíněný Chris Kreider už také hodil špatnou sezonu za hlavu a teď už se chce soustředit jen na to, jak se zlepšit. „Chceme vyhrávat zápasy. Liga začne pro všechny od nuly. Čistý štít mají hráči i týmy,“ pronesl s tím, že z kabiny, kterou opustilo několik známých tváří, má hodně dobrý pocit. „Každým rokem ztrácíte spoluhráče, takhle to prostě je. Současně si myslím, že je tu správné natěšení, rozpoložení. Myslím, že každý je nadšený z party, kterou tu máme, z trenérů, z hráčů,“ dodal Kreider.

Dnes se hráči vrhnou naplno do trénování.

Platnost uložené stránky vyprší: 12. 7. 2020 18:38:05