Začíná tréninkový kemp. Zúčastní se ho 52 hráčů včetně tří Čechů

Na ostré bitvy, při nichž si hokejisté slavné zámořské NHL nic nedarují a srdnatě bojují o každý bod pro svůj tým, si musíme ještě pár týdnů počkat. Úvodní buly prvního zápasu padne až v říjnu. Přesto už se ale fanoušci cítí veseleji. Jednotlivé mančafty totiž postupně zahajují oficiální přípravu. Dnes odstartují tréninkový kemp také newyorští Rangers. Na počáteční soupisce je dvaapadesát borců, kteří zabojují o sestavu. Své schopnosti budou předvádět novému hlavnímu trenérovi, Davidu Quinnovi.
Kemp začne v tréninkovém centru na předměstí NYC klasicky – fyzickými testy. Po nich před novináře předstoupí nový kouč David Quinn. Zítra už hráči nazují brusle, aby absolvovali výkonnostní testy na ledě. Pro sobotní a nedělní tréninky budou hokejisté rozděleni do tří skupin.

V pondělí pak bude na programu první přípravný zápas. Rangers ho odehrají na ledě New Jersey. Poté postupně odehrají ještě dalších pět utkání. Vedle Ďáblů se také dvakrát utkají s Islanders a Philadelphií, s níž sehrají poslední přípravu ve Wells Fargo Center ve čtvrtek 27. září. Samozřejmostí je, že trenéři budou postupně soupisku zužovat.

V tuto chvíli jsou na ní i tři Češi – útočník Filip Chytil, brankář Marek Mazanec a obránce Libor Hájek. Po ně i pro další mladíky má generální manažer Jeff Gorton tuze dobrou zprávu. Pokud na to budou mít, místo v prvním týmu je nemine. „Pokud hráč ukáže, že je připraven naskočit za Rangers, zahýbeme podle toho se sestavou. Rozhodně nebudeme nikoho držet zpátky jenom proto, že tu máme iks veteránů pod smlouvou,“ uvedl Gorton.

Po minulé sezoně, která byla hodně nepovedená, když tým ani nepostoupil do play off, mají všichni co napravovat. „V kabině nebyl nikdo, kdy by nemohl být lepší. Všichni jsme jasně viděli, že naši hokejisté mají na víc a my od nich budeme potřebovat víc,“ burcuje Gorton.

Platnost uložené stránky vyprší: 12. 7. 2020 17:58:17