Blíží se otevření trhu. Co čekat?

Draft za námi, podání kvalifikačních nabídek chráněným volným hráčům také, čas je tedy na jediné. Ano, hádáte správně, zase po roce tu je léto a s ním spojený trh s volnými hráči. John Tavares do Rangers? Ale jděte. Tak snad zkusíme zavolat do Ottawy, co by chtěli za Karlssona! Ne ne, ani tohle není možnost. Rangers totiž letos budou hledat jen doplňující články pro nově se rodící mladý kádr. Žádné velké podpisy určitě nečekejte.
Rozhodně tomu napovědělo už rozhodnutí z před pár týdnů, kdy se Rangers vzdali jakéhokoliv úsilí o podpis Ilji Kovalčuka. Pár dnů na to bylo pak oznámeno, že největší ryba letošního trhu John Tavares do Rangers rozhodně nepůjde, a tak se pomalu fanoušci začali utvrzovat, že Rangers opravdu míří cestou přestavby, a tak nebudou nahánět třeba Johna Thorntona nebo Jamese Neala.

Zámořští blogeři a novináři tak charakterizují taktiku Rangers na volném trhu jako „hledání charakterového hráče“. Co si pod tím představit? Jeff Gorton prostě hledá hráče, kteří vezmou mladé pod svá křídla, něco je naučí a předají zkušenosti. „Tohle jsou naše očekávání. Že dáme příležitost mladým,“ řekl sám Gorton po prvním dnu kempu pro mladé hráče. „Ale zároveň bychom rádi podepsali pár hráčů, co jsou zkušení a něco si v lize zažili.“

Pravdou je, že slovem charakter se mnohdy zakrývají fakta, která říkají, že hráč prostě nemá tolik kvalit, tak má alespoň dobrý charakter. Nicméně, přiznejme si, i takoví jsou potřeba. A zvlášť pro přestavbu týmu. Každý vítěz Stanley Cupu měl v týmu alespoň pár takových hráčů.

Trenér David Quinn se vyjádřil, že by rád viděl tvrdší a přímočařejší hru. Pomoci by mu k tomu měli někteří z těchto hráčů, píše Larry Brooks. Konkrétně má jít o Leo Komarova, Antoine Roussela a Tommy Wingelse. V posledních dnech se také psalo o silném zájmu o Ryana Reavese, jenž hájil barvy Vegas, Rangers ale byli prý informováni, že u něj pšenka nepokvete.

Angažováním Lea Komarova by Rangers zabili dvě mouchy jednou ranou. Získali by kvalitního lídra a dobrého kluka do kabiny, zároveň by ale přinesl i potřebnou tvrdost. Mezi jeho doménu patří rozhodně hity, kde už několik let patří ke špičce ligy. Jeho ofenzivní čísla také nejsou nejhorší. Dalším plusem rozhodně je, že hra v oslabení mu rozhodně není cizí.

Další možností je Antoine Roussel, mladší verze Komarova, chtělo by se říct. Do Rangers by přinesl stejné vlastnosti jako Komarov, navíc by výrazně pomohl formaci oslabení. Je to tvrdě pracující hráč, který se nebojí jít do souboje ani do bitky. Kdo ví, třeba by měl na tým stejný dopad jako Wayne Simmonds v Philadelphii.

Nicméně šeptá se, že by se do MSG mohl vrátit i starý známý Michael Grabner. Craig Custonce píše, že Grabner by se do Rangers rád vrátil, což není tajemstvím, Rangers měl vždycky rád a odcházel s těžkým srdcem. Obě strany se ale zatím nespojily. Rangers ale určitě nejsou Grabnerovou jedinou možností, zájem v lize je o něj velký. Stejně jako o Jamese van Riemsdyka, který nad Rangers také přemýšlí.

Platnost uložené stránky vyprší: 12. 7. 2020 18:49:05