Začíná hektické období. Gorton má plné ruce práce

Ano, po roce je to opět tady. S končící sezonou a blížícím se draftem a trhem s volnými hráči se ke slovu hlasitě hlásí všichni generální manažeři. Přeci jenom začíná období, kdy oni musí být nejvíc vidět, teď to není o výkonech hráčů. Během playoff se o samotných Rangers moc nemluvilo, pochopitelně. Po vítězství Capitals se ale pozornost obrací na všemožné výměny a pohyby v kádru. U Rangers, které čeká přestavba, je to o to výraznější.
Jednoznačně nejvíc se mluví o Kevinu Hayesovi. Ten má po této sezoně status chráněného volného hráče, takzvaný RFA, to ale ostatním týmům nebrání, aby se o něj nesnažily. Zájem o něj je prý velký, brousí si na něj zuby velká část ligy.

Nejvíc si Rangers mysleli na druhou pozici v draftu, která momentálně patří Carolině Hurricanes, jenže ti se jasně vyjádřili, že pokud nedostanou opravdu takovou nabídku, která by je doslova omámila, není šance. I tak se ale údajně Rangers budou snažit posunout ze své současné deváté pozice někam výše.

Zpátky ale k Hayesovi. Největší zájem o něj zatím projevila organizace Calgary Flames. Brad Treliving, generální manažer Plamenů, je ochotný vzdát se Sama Benetta a Adama Foxe, kdyby z New Yorku společně s Hayesem putoval společně jeden z pozdějších výběrů v prvním kole. Konkrétně jde o výběry na 26. a 28. místě.

Kromě něj jsou RFA také Ryan Spooner, Jimmy Vesey a Vladislav Namestnikov. Všem byla zaslána kvalifikující nabídka, takže se po prvním červenci nestanou volnými hráči, nicméně je velmi nepravděpodobné, že by se všichni vyjmenovaní na podzim objevili na ledě pod novým trenérem Davidem Quinnem.

Mimo to mají také Rangers přetlak na centru, možností má Quinn hned osm. Mika Zibanejad, Kevin Hayes, Filip Chytil, Lias Andersson, Vladislav Namestnikov, Ryan Spooner, Boo Nieves a Brett Howden. Sice nemá podobné starosti, jako měl Scotty Bowman pár desítek let zpátky, kdy musel rozdělit čas na ledě mezi trojici Steve Yzerman, Sergej Fedorov a Keith Primeau, i tak to ale starost je.

K výměnám tak nastane, to je jasné. Týmy sice krouží i okolo Ryana Spoonera, nicméně největším favoritem na odchod zůstává Kevin Hayes. Ten má za sebou dobrou sezonu, vstřelil nejvíce branek v kariéře (25) a hraje v obranné formaci. Takový hráč zkrátka spoustě týmům chybí.

Hayes bude pravděpodobně požadovat pětiletý kontrakt s průměrným platem cca 4,75 milionů dolarů. Ne že by Rangers neměli prostor pod stropem, nicméně takovéto peníze požaduje většinou centr do druhé řady. A jak známo, v dresu Rangers hraje Hayes v řadě třetí. Zůstalo by to tak asi i příští sezonu, protože se čeká, že pokud bude mít dobrý tréninkový kemp, tak druhého centra zaujme Filip Chytil.

Kdyby chtěli Rangers vyměnit Namestnikova nebo Veseyho samotného, asi by to nemělo moc cenu, protože oni samotní na trhu moc hodnotu nemají. Faktem ale je, že by se dali zabalit do nějakého pěkného balíčku, za který by Rangers dostali další výběr v prvním kole, což by jim pomohlo dostat se o pár příček výše. A zase jsme u toho, vyšší draft, je to koloběh.

Hned několik webů označilo za dalšího odpadlíka z organizace Rangers oblíbeného Matse Zuccarella, což se ale nezdá reálné, vedení i trenér očekává, že s posledním rokem kontraktu začne Mats v New Yorku.

Dalším zajímavou věcí je, že se Gorton údajně bavil s Edmontonem o Leonu Draisaitlovi. Jistě, posila by to byla hezká, nicméně Rangers by museli přibrat velký kontrakt (5 let, 30 milionů) Milana Lučiče, který je toto léto nejspíš na odchodu, navíc by se museli vzdát třeba takového Bradyho Skjeie nebo hráče s podobnou hodnotou.

Pár týdnů zpátky se ve spojitosti s manhattanskou organizací hlasitě mluvilo o příchodu Ilji Kovalčuka, jenž se letos rozhodl vrátit do NHL, nicméně Rus přehodnotil priority a chce jít jen do týmu, který má ambice na Stanley Cup. Tím pádem šance Rangers výrazně upadají.

Nejde ale jen o hráče, Rangers také musí získat asistenty pro trenéra. I když zůstává Lindy Ruff, tak Gorton a spol. čekají na třicátý červen, kdy vyprší smlouvy asistentů u ostatních týmů. Jedním z kandidátů by mohl být Joe Sacco, který se s Quinnem zná ze společného působení v Coloradu pět let zpátky.

Zdroj: NY Post
Platnost uložené stránky vyprší: 12. 7. 2020 18:12:17