Dohoda s univerzitním trenérem Quinnem na spadnutí

Už je to šest týdnů, co New York Rangers v čele s Jeffem Gortonem vyhodili trenéra Alaina Vigneaulta. Pro přicházející přestavbu týmu si vedení newyorského celku vybralo trenéra Bostonské univerzity Davida Quinna.

Pro New York Times promluvily anonymní zdroje přímo z univerzity. Nebyla to prý jednoduchá vyjednávání, obě strany se prý několik dní dohadovaly, Quinn jednu nabídku odmítl.

Podle ESPN kývl na pětiletou smlouvu s ročním platem 2,5 milionů dolarů. ESPN i NY Times však s upozorněním dodávají, že vše ještě dohodnuto není a pero na papíře už vůbec ne. Věci by se měly urychlit v pondělí, kdy se generální manažer Jeff Gorton vrátí z mistrovství světa.

Skok z univerzitní ligy do NHL býval raritou, v poslední době se ale do ligy na hlavní pozice univerzitní jména dostávají. Letos po sezoně podepsal Dallas Jima Montgomeryho, tři roky zpátky pak prolomili ledy Flyers, když angažovali Davea Hakstola.

Quinn tak doplní dvojici koučů NHL, která vychodila B.U. Mike Sullivan trénuje Penguins, John Hynes Devils. Mimochodem, asistent GM Rangers Chris Drury tuto školu absolvoval také.

Pro Rangers je toto prvním krokem přestavby, která tým čeká po odchodech Ricka Nashe nebo Ryana McDonagha.

Hned po Vigneaultově vyhazovu se Gorton zaměřil na Quinna. Ten měl zprvu jasné stanovisko. Univerzitu neopustím, říkal a sliboval hráčům B.U. Ale Gorton vytrval. A zdá se, že i vyhrál.

Quinn strávil v Bostonu pět sezon, z toho čtyřikrát se mu povedlo svůj tým dotáhnout až do finálového turnaje. Za mořem je znám hlavně pro svou práci s obránci a práci s top talenty. Posuďte sami, mezi letošní top nováčky patří Clayton Keller a Charlie McAvoy. Oba dva pod Quinnem hráli, stejně jako lídr Buffala Jack Eichel.

Po protrápené sezoně tak přichází očekávaná přestavba. S výběry v draftu a mladým perspektivním koučem, který je připraven dávat šanci mladým, přichází rozhodně vzrušující časy.

Zdroj: NY Times, ESPN
Platnost uložené stránky vyprší: 12. 7. 2020 19:40:52