Rangers po letech trénovali v Central Parku. Tři hráči přijeli v plné výstroji metrem

Z trenéra Alaina Vigneaulta doslova sálala spokojenost. „Je to skvělý den. Počasí se až neuvěřitelně povedlo, led byl super, hráči absolvovali dobrý 45minutový trénink a fanoušci vypadali, že si to užívají. Z mého pohledu to bylo prostě vynikající,“ zářil zkušený kouč, když přišel k novinářům po netradičním tréninku svých svěřenců. Hokejisté slavného týmu totiž včera nazuli brusle přímo v Central Parku. Sledovaly je tisíce fanoušků. Organizace tím oficiálně odstartovala odpočítávání do novoročního venkovního zápasu Winter Classic, při kterém se Rangers na Citi Field utkají s Buffalem.
„Je to ještě skoro měsíc, ale ono to uteče. Tahle zkušenost je určitě dobrá pro brankáře nebo hráče, kteří ještě nikdy venku nehráli, aby si například vyzkoušeli, jaké to, když vám do očí svítí slunce,“ řekl po sobotní akci kapitán Ryan McDonagh. Pro Rangers to byl první trénink v Central Parku od sezony 2003/2004, kdy tým kolem Marka Messiera vyjel na Wollman Rink. Včera byl dějištěm Lasker Rink patřící prezidentu Donaldu Trumpovi. Hráči, na jejichž dobré náladě se bezesporu podepsala i páteční vysoká výhra 5:1 nad Carolinou, oblékli tréninkové dresy právě pro Winter Classic.

„Kluziště nemá rozměry, na které jsme zvyklí, takže to bylo trochu složitější, ale byl to jednoznačně skvělý den,“ usmíval se Jimmy Vesey. Konkrétně v jeho případě dostala sobota speciální nádech ještě před samotným tréninkem. Společně s Kevinem Hayesem a Brady Skjeiem dorazil do Central Parku vskutku typickým newyorským způsobem - metrem. Všichni tři cestovali podzemkou v plné výstroji. „Někteří lidé trochu koukali, ale bylo to úžasné. Všechno kolem Winter Classic je úžasné,“ pokračoval Vesey. Cestou trojice potkala několik fanoušků, kteří měli stejný cíl. Dorazili tak společně.

Trénink obsahoval tradiční cvičení, okořenily ho třeba nájezdy. Neskončilo ale jen u toho. Někteří malí hokejisté si mohli se svými oblíbenými hráči zkusit zahrát jeden na jednoho. Spousta návštěvníků odešla s autogramy nebo společnými fotografiemi. „Bylo fakt super vidět všechny hráče. Pro mě bylo tím nejlepším setkání s Adamem Gravesem a Brady Skjeiem,“ culil se šestiletý hokejista Michael Viverito. „Už jsem navštívil několik tréninků Rangers, ale tady bylo tolik lidí,“ řekl třináctiletý Matthew Rolon. Užívali si to ale i starší. „Je skvělé, když tým uspořádá něco takového. můžeme se tak dostat blíž k našemu milovanému týmu,“ usmíval se čtyřiapadesátiletý Luke Axiotakis.

„Nepřekvapuje mě to, ale přesto si toho člověk hodně váží,“ řekl Henrik Lundqvist, když se ho novináři ptali, co říká na počet přítomných fanoušků a jejich skandování v průběhu tréninku. „Vím, že fanoušci tady jsou velice oddaní a vášniví.“ Někteří šťastlivci si dokonce odnesli domů vstupenky na Winter Classic.

Pokud jde o venkovní zápasy, Rangers mají v tomto ohledu z posledních let několik zkušeností. Nutno podotknout, že dobrých. V roce 2012 porazili na Citizens Bank Park ve Philadelphii domácí Flyers 3:2. O dva roky později zvítězili na Yankee Stadium nad Devils a Islanders. Ve všech těchto duelech se představil třeba již zmíněný kapitán MacDonagh. Vždycky si přál, aby tomu předcházelo sklouznutí v Central Parku. „Některé venkovní týmy, co sem přijedou, už v parku také trénovaly. Myslím, že tohle si přeje každý,“ komentoval McDonagh.

Líbilo by se mu, kdyby se trénování na ikonickém místě stala tradice. „Možná, že by se mohlo stát tradicí, že bychom třeba jednou za rok měli takový trénink. Je to skvělý zážitek se spoustu legrace,“ dodal McDonagh. *galerie titulek="Galerie" zarovnani=dolu obrazky=7641,7642,7643,7644,7645,7646,7647,7648,7649,7650,7651,7652,7653*

Platnost uložené stránky vyprší: 12. 7. 2020 19:37:45