Report jinak: Rangers 2-4 Avalanche

Jednu reportáž už z dnešního zápasu na webu máme, jako vždy odvedl skvělou práci Darkhelm. Zkusme se ale na zápas podívat odlehčeným pojetím. Velké díky zasluhuje americký kolega Kevin DeLury, který právě tento typ reportů píše. Po domluvě s ním jsme se rozhodli vám (snad) pravidelně tyto články přinášet. Tak se do toho pusťme!

TŘI HVĚZDY ZÁPASU

1. hvězda – Semjon Varlamov

2. hvězda – Semjon Varlamov

3. hvězda – Semjon Varlamov

GIF ZÁPASU

Víme, jak se cítíš, Zibo, my víme.


NĚKDY TO JDE, JINDY ZAS NE

Když Rangers podepsali Kevina Shattenkirka, podepsali obránce s nesmírně velkými schopnosti a nápady v ofenzivě. Nicméně, je také někdo, kdo občas v obranném pásmu není nejjistější a nejpozornější. V prvním zápase jsme viděli obojí.

Co se týče prvního obdrženého gólu, Kevin nebyl schopný odstranit Duchenea před bránou.

Někdo by mohl poznamenat, že v létě vyplacený Dan Girardi by ho přetlačil…

Shattenkirk svou chybu alespoň trochu napravil, když připravil svou přihrávkou gól v přesilovce pro Mika Zibanejada. Jen řekněte, kdy naposledy jste viděli takový pas v přesilovce Rangers?

Jasně, mohli byste říct, že Kevin byl dneska nervózní, ale tenhle kluk je sakra šikovný, letos ho sledovat bude velká sranda.

STEPAN ZAPOMENUT?

Jedna z největších letních otázek zněla, zda-li dokáže Mika Zibanejad udělat další krok v jeho kariéře, zda-li zvládne být právoplatným centrem číslo jedna. Řekl bych, že odpověď je kladná. Dnes to od něj byl doslova střelecký koncert, v kolonce střel u něj po zápase svítila osmička, dal dva góly, nicméně nikdo by nemohl říct ani ň, kdyby měl ještě o dva víc. A jeho úspěšnost na vhazování? 75%!

PŘIDEJME NA TVRDOSTI

Mnoho z nás, fanoušků, se pozastavilo nad tím, kde budou teď Rangers hledat svaly v sestavě. Kdo bude ten tvrďák, co bude rozdávat a bodyčekovat u mantinelu. Odešli Kevin Klein, Dan Girardi nebo Tanner Glass. Díky těmto odchodům jsou určitě Rangers rychlejší, na tvrdosti však neubrali.
Nemluvě o tom, že Rick Nash se dokonce pustil do dvou.


Neočekávám, že se takhle tým bude prezentovat zápas co zápas, ale je dobré vidět, že prokázal, že pokud to bude potřeba, není to problém.

MALÁ REKAPITULACE

Nebudu vyšilovat po jednom zápase. Nechám to být. Je to jen jeden zápas…

Moc se Rangers nechci zastávat, musíte uznat, že pomalejší start lze nahlížet trošku jinak, i proto, že jejich první přípravný zápas byl teprve před devíti dny. Naneštěstí trvalo deset minut, než se dali dohromady, ale už bylo pozdě, Colorado stihlo dát dva góly.

Vzápětí však Colorado nabídlo Jezdcům vyrovnat díky svým dvěma vyloučením. Byly potrestány, nová a lepší přesilovka Rangers dala díky Zibanejadovi dva góly a srovnala zápas.

To by se pak ale nemohlo dít tohle:

Jasně, pěkná a tvrdá střela od Barrieho, ale pokud chceme myslet na Pohár, potřebujeme lepšího Henrika. Ten ale, jak víme, přijde až později, všichni víme, že starty ročníků nejsou opravdu to, co by ho zdobilo.

Co Chytil? Bohužel se jeho prostor na ledě kvůli četným vyloučením smrskl na sedm minut a čtyřicet vteřin. V první třetině byl vyloučen a špatně vyhodnotil přečíslení dva na jednoho, v celém zápase si počínal tak nějak nejistě, což se dá ale naprosto chápat. Bod si nepřipsal. Pokud chceme myslet do budoucnosti, mohl by trenér popřemýšlet o zasazení Filipa do druhé přesilovkové formace.

Z jiného soudku – je tu nějaká šance, že Matt Duchene zůstal někde v Madison Square Garden a neodjel s Coloradem pryč?

Shattenkirkova přihrávka na Zibův gól byla parádní, o tom není sporu. Jeho přihrávky budou hodně potřeba a jsou parádní. Klíčem ale byla přítomnost Nashe a Kreidera před brankou. Nic nerozhodí gólmana víc než spoušť v jeho brankovišti.

Byl bych radši, kdyby Rangers porazili loňský nejhorší celek NHL? Jistě, že ano. Ale také jsme mohli vidět hodně pozitiv než negativ, takže neztrácejme hlavu, sezona je dlouhá. New York Rangers jsou zpátky! Další na řadě je venkovní utkání v Torontu.

Zdroj: thesportsdaily.com, Kevin DeLury
Platnost uložené stránky vyprší: 12. 7. 2020 19:28:52