MSJ 2011 - 8. hrací den

V osmém hracím dnu juniorského mistrovství světa byla na programu pouze důležitá semifinálová střetnutí. Tyto duely ale nedopadly z pohledu kmenových hráčů newyorských Rangers zrovna nejlépe. Ryan Bourque a Chris Kreider (oba USA) museli skousnout hořkou porážku od Kanady a podobně na tom byl i Jesper Fasth, který se v barvách Švédska musel sklonit před stejně starými Rusy. Bourque, Kreider i Fasth tak budou k vidění v souboji o bronz.

Spojené státy nestačily na Kanadu

Kanaďané se pomstili Američanům za loňskou finálovou porážku ve velkém stylu. Svého zámořského soka totiž přehráli snad v každé herní činnosti a po závěrečné siréně slavili výhru 4:1, která jim zaručila vstupenku do finále proti Rusům. Výkon vítězného mužstva podpořili i diváci v domácím stánku Buffala. Ti byli ve většině případů oděni do kanadských barev.

JménoStatistiky
Ryan Bourque: Nenechal se zaskočit tvrdou hrou soupeře. Naopak se jí velmi dobře přizpůsobil. Bohužel ale byl u třech inkasovaných gólů a z ofenzivního hlediska nepředvedl téměř nic. 5Z 0G+2A
Chris Kreider: Odehrál o něco lepší utkání než Bourque. Sice byl na ledě u jedné branky Kanady, ale jinak si v defenzivní činnosti nevedl špatně. Dostal se i do jedné gólové šance. 5Z 2G+2A

Švédům uniklo finále mezi prsty

Švédsko si po roce opět zopakuje souboj o bronz, neboť v semifinále podlehlo Rusku 3:4 po samostatných nájezdech. Seveřané přitom měli k finálovému střetnutí velmi blízko. Necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny totiž vedli 3:2. Pak ale zaúřadovali mladí Rusové, kteří nejdříve vyrovnali a v samostatných nájezdech rozhodli. Hrdinou zápasu se stal Denis Golubjev, jenž vstřelil druhou branku Rusů a jako jediný uspěl v penaltovém rozstřelu.

Jesper Fasth: Byl jedním z nejlepších Švédů na ledě. Asistoval u vyrovnávacího gólu svého mužstva a na začátku třetí třetiny se dostal do velké šance, kterou však ke svému zármutku neproměnil. Na rozdíl od svých spoluhráčů z formace nesbíral minusové body do hodnocení pobytu na ledě. 5Z 3G+2A

Jesper Fasth patřil v zápase s Rusy k nejlepším hráčům Tre Kronor.

Chris Kreider v pozadí klopí zrak před kanadskou radostí z gólu.

Platnost uložené stránky vyprší: 28. 3. 2024 23:09:24